Bronzit

Kód: 553
Novinka
1 hodnocení
499 Kč
Skladem

Nádherný tibetský růženec ze vzácného ochranného bronzitu.

Náhrdelník o 108 kuliček o ø 7 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

- kámen ztišení, ochránce, který vyvolává v nás absolutní klid, chrání proti kletbám, odráží od nás negativní myšlenky, energie a nečistá přání nemocí, které na nás někdo vysílá cíleně, probouzí v nás laskavost, sebepřijetí, odvahu přizpůsobit se situacím, které tvrdohlavě odmítáme příjmout a vyřešit, přináší vnitřní mír, jistotu a chrání před depresivními stavy, stresem, mírní bolestné vzpomínky
Léčebné účinky: startuje uzdravovací procesy, vhodný při neklidu, stresu, chronickém vyčerpání, únavě, křečích, dušnosti, při nedostatku hořčíku, zlepšuje stav suché pleti, pomáhá vstřebávat železo,
Čakra: čelní a solar-plexu
Očista: pod proudem vlažné vody, dobíjet na křišťálu

Tradiční tibetský růženec thengwa (sanskr. mala)
Posvátné číslo sto osm Typická tibetská thengwa má 108 kuliček, a i když je možné použít thengwy s jiným počtem kuliček, v Tibetu se používají velmi málo. Toto nejposvátnější buddhistické číslo bylo posvátné již ve starověké Indii dávno před buddhismem. Někteří učenci uvádějí, že buddhisté jej převzali od hinduistů, kteří toto číslo spojovali s božstvy. Buddhistické i hinduistické spisy uvádějí mnoho různých výkladů symboliky čísla 108.
Číslo 108 je součinem všech číslic v magickém trojúhelníku (viz. obrázek). Dále např. 108 = 9 x 12, tj. je součinem devíti planet a 12 obydlí zvířat zvěrokruhu, je symbolem čtyř čtvrtí měsíce v každém z 27 lunárních stavů a konstelací (108 = 4 x 27). Číslo 108 je dělitelné devíti a ještě součet číslic v tomto nejposvátnějším buddhistickém čísle je také 9. Číslo 108 má i jeden velmi praktický význam pro každého recitujícího, protože pokud je potřeba recitovat mantru stokrát, tak stačí pouze jednou projet thengwu, zbylých osm manter navíc obětuje recitující ve prospěch všech cítících bytostí.
Začátkem i koncem thengwy je tzv. „kulička učitele“ ve tvaru stylizovaného malého čhörtenu. Tyto dvě kuličky na sobě kromě stupy symbolizují i moudrost a prázdnotu. Po odrecitování 108 manter a „projítí“ celé thengwy se tato otočí a nový cyklus začíná v obráceném směru - „přes čhörten se nechodí“, jak rádi říkají Tibeťané. Zbylých sto osm kuliček thengwy je stejných, pouze někdy se pro lepší počítaní manter barevně odlišují 27., 54. a 81. kulička, které rozdělují thengwu na čtyři stejné části. Zřídka se mohou barevně označovat i 10. a 21. kulička.
K thengwě se připevňují dva malé proužky - počítadla, každý z nich má 10 kovových kroužků se zakončením ve tvaru malého zvonek a dordže. Tato malá počítadla jsou navlečena na dvojité šnůře a používají se k počítaní desítek a stovek odrecitovaných cyklů. Někdy se na počítaní tisícovek používá i třetí počítadlo, které je pak zakončeno malým kolem dharmy nebo klenotem. Smyčka, kterou se počítadla upevňují k thengwě, se může posouvat po obvodu celé thengwy a tím lze počítat desítky tisíce recitovaných odříkaným mater.

Doplňkové parametry

Kategorie: NÁHRDELNÍKY
ČAKRA: třetí
měsíční znamení: PANNA, lev