Ametyst

Kód: 568
1 hodnocení
499 Kč
Skladem

ametystová mála doplněná křišťálem , kuličky ø 7mm

Detailní informace

Detailní popis produktu

AMETYST

Ametyst je především kámen duchovní čistoty a meditace. Podle čakra-nauky náleží do nejvyššího centra energie, do centra temene. Vše pozemské, vyjádřené v jeho fialové barvě červení, ohněm smyslu a životodárné síly, prostupuje modří duchovního života. Takto se stává kámen mostem mezi Zemí a Nebem, mezi duší a duchovnem. Svou harmonickou září současně uvádí do rovnováhy i v nižší rovině naši mysl a cit.
Ametyst je také symbolem proměny, reprezentuje proces alchymie a otvírá mnohá tajemství života, aniž bychom jim mohli pouhým rozumem porozumět. Osvětluje nám denní vize a noční sny, prosvětluje pohled do budoucna i na druhou stranu života.
Ametyst je i kámen inspirace, obohacuje naši meditaci nadosobní láskou, podporuje v nás obětavost a nezištnost, touhu pomáhat bližním. V našem křesťanském světě je ametyst symbolem vnitřní čistoty, cudnosti, pokory a sebeobětování.

JAPA MÁLA
Modlitební korále Japa Mála je tradiční indický růženec ze 108 korálků. Japa v sanskrtu znamená opakovat a Mála znamená věnec.
Zároveň je Japa Mala vyrobena z určitého materiálu s příznivými účinky na lidské tělo i mysl, takže i samo jejich nošení má pozitivní vliv.
Mála je tradiční tibetský buddhistický růženec, který má 108 kuliček a používá se k počítání při odříkávání posvátných manter. Mála se nosí v ruce, omotaný kolem zápěstí, nebo kolem krku. Číslo 108 je buddhistickým nejposvátnějším číslem. Toto číslo má i jeden velmi praktický význam pro každého modlícího se, protože pokud je potřeba recitovat mantru stokrát, tak stačí pouze jednou obejít prsty Málu, zbylých osm manter navíc obětuje modlící se ve prospěch všech cítících bytostí. Začátkem i koncem Mály je tzv. „kulička učitele", která symbolizuje moudrost i prázdnotu. Po odrecitování 108 manter a „projití" celé mály se tato otočí a nový cyklus začíná v obráceném směru

Doplňkové parametry

Kategorie: NÁHRDELNÍKY
ČAKRA: šestá
měsíční znamení: kozoroh, beran, ryby