Akvamarín

Kód: 595
Neohodnoceno
999 Kč
Skladem

Nádherný nepálský růženec ze šperkového akvamarínu ,kuličky ø 7 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Akvamarín je kámen symbolizující odvahu. Jeho uklidňující energie potlačuje stres a uklidňuje mysl. Vnáší harmonii do svého okolí a chrání před jeho škodlivým znečištěním. V dávných dobách se věřilo, že dokáže čelit mocnostem temnot a současně získávat přízeň duchů světla. Námořníci jej nosili jako talisman proti utonutí.V duševní rovině je akvamarín duchovně spřízněn s citlivými lidmi. Má schopnost vyvolávat toleranci druhých. Překonává předsudky a poskytne podporu všem odpovědným jedincům. Povzbuzuje k převzetí odpovědnosti za vlastní osud. Pomáhá utvářet vytrvalou, čestnou a dynamickou osobnost. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování. Akvamarín uklidňuje mysl a odstraňuje z ní nepatřičné myšlenky. Filtruje informace proudící do mozku, zlepšuje vnímavost, bystří intelekt a ve chvílích zmatku vyjasňuje skutečné okolnosti. Vzhledem ke své schopnosti dotahovat věci až k potřebným koncům je akvamarín vhodným pomocníkem při uzavírání záležitostí na všech rovinách. Pročišťuje zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Jedná se o kámen, který napomáhá k porozumění skrývaným citovým stavům a současně vnímá naše pocity. Zmírňuje obavy a zvyšuje citlivost i vnímavost.
V duchovní rovině akvamarín zbystřuje intuici a otevírá cestu jasnozřivosti. Skvělý kámen pro meditaci, navozuje vyšší stavy vědomí a duchovního uvědomění. Ponouká svého majitele, aby sloužil prospěchu lidstva. Akvamarín vytváří ochranný štít pro auru a uvádí do rovnováhy čakry. Pročišťuje krční čakru a udržuje komunikaci s vyššími rovinami. Rovněž pomáhá udržovat soulad mezi fyzickým a duchovním tělem.Léčebné využití: Akvamarín dobře slouží k léčbě bolestí krku, oteklých žláz a problémů se štítnou žlázou. Uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu regulující hormony a růst. Tento kámen má také celkový účinek na svaly. Posiluje činnost orgánů starajících se o pročišťování těla. Prospěšně působí na oči, čelisti, zuby a žaludek. Úspěšně funguje proti krátkozrakosti i dalekozrakosti a uklidňuje příliš bouřlivé reakce imunitního systému. Pomáhá rovněž při autoimunních chorobách, jako je například senná rýma.

JAPA MÁLA
Modlitební korále Japa Mála je tradiční indický růženec ze 108 korálků. Japa v sanskrtu znamená opakovat a Mála znamená věnec.
Zároveň je Japa Mala vyrobena z určitého materiálu s příznivými účinky na lidské tělo i mysl, takže i samo jejich nošení má pozitivní vliv.
Mála je tradiční tibetský buddhistický růženec, který má 108 kuliček a používá se k počítání při odříkávání posvátných manter. Mála se nosí v ruce, omotaný kolem zápěstí, nebo kolem krku. Číslo 108 je buddhistickým nejposvátnějším číslem. Toto číslo má i jeden velmi praktický význam pro každého modlícího se, protože pokud je potřeba recitovat mantru stokrát, tak stačí pouze jednou obejít prsty Málu, zbylých osm manter navíc obětuje modlící se ve prospěch všech cítících bytostí. Začátkem i koncem Mály je tzv. „kulička učitele", která symbolizuje moudrost i prázdnotu. Po odrecitování 108 manter a „projití" celé mály se tato otočí a nový cyklus začíná v obráceném směru

Doplňkové parametry

Kategorie: NÁHRDELNÍKY
ČAKRA: pátá
měsíční znamení: vodnář